Doğum Hikayem 1

 

 

DSC_5145

6 Temmuz sabahı saat 9 da hastanedeydik. Herkes benden önce hastane odasına gelmişti bile. Doktor ameliyat için saat vermemişti. Sedefin gelmesiyle ( doğum fotoğrafçımın ismi) Hemen geceliklerimi giyip çekime başladık.

Süslemeyi kendimiz yaptık. Ekibimiz çalışıyor. Bütün süsleri ve malzemeleri Eminönü’nden almıştık.

Doktorum gece 12 den sonra bir şey yeyip içme demişti. Bende korkudan en son 19 da yemek yedim. Ameliyat günü saat 12 ye kadar bekledim hala ameliyata alınmamıştım. Sonra sonda takmak için geldiler. Asla ama asla sonda taktırmayacağımı zaten genel anestezi alacağımı ameliyat sırasında takılmasını istedim. Anneyi üzmeyelim gerilmesin peki dediler.

DSC_5235
Gergin bekleyiş. Sonda falan dedikleri için baya bir korkmuştum. Eşim her zamanki gibi beni güldürmeye çalışıyor.
DSC_5194
Masamız gördüğünüz her şeyi biz yaptık hepsi handmade anlayacağınız 🙂

Tam 12. 10 sularında odaya geldiler. Biraz ağlayacak gibi oldum ama yok akmadı göz yaşı. Doğum fotoğrafçım Sedefle de hamile çekimi vs derken arkadaş olmuştuk. Sıkı sıkı tembihliyorum ” aman Sedef bebeğim sana emanet sakın yanından ayrılma, bir şey olursa bana hemen söyle tamam mı ( 9 ay boyunca hep her an bir şey olacak, kaybedeceğim korkusuyla geçti ) ”

DSC_5249
işte gidiyorum eşim yine hep destek tam destek 🙂

Eşim ameliyathane kapısına kadar benimle geldi. Kendisini kan tuttuğu için doğuma giremedi. Ameliyathanede yaş, boy, kilo sordular. Gerekli hazırlıklar tamamlanınca doktorum geldi. ” iyi uykular” sözcükleriyle damar yolundan ilacı verdiler ordan sonrası ben iptal.

DSC_5289

Uyandığımda ameliyat masasındaydım. ” bebek iyi mi diye sordum” cevap verdiler mi hatırlamıyorum. Sonra sedye ile araya götürdüklerini hatırlıyorum. Tamamen ayıldığımda bekleme alanındaydım. Allahım çok şükür her şey bitmiş bebeğim nasıl acaba diye düşünüyorum. Karnımda dayanılmaz bir acı. Yanımdan ameliyathane personeli geliyor geçiyor hepsine sesleniyorum. En son bir hasta bakıcıya sordum bebeğim nasıl doğru söyle!! kalkabilsem adamı döveceğim 😀 bebek iyi iyi dedi.

DSC_5402
Aile ile ilk karşılaşma. Ben ameliyathanedeyken herkes Alparslanla tanışmış bile

Yattığım yerden sürekli saat kaç diye bakmaya çalışıyorum, sanki saati görsem ne olacak onu hala daha anlamış değilim narkozdan diyelim 😀 Sonra beni yukarı götürmeye geldiler kapı açıldı ve karşımda eşimi gördüm. Onu gördüğümde dünyalar benim oldu diyebilirim. Hemen Alparslan’ın fotoğrafını gösterdi ağlamaya başladım. iyi mi diye sordum.

Odama çıktığımda hemşireler odada kim varsa dışarı çıkarı bir kişi bile kalmadı. (mahremiyet önemli) üstümü giydirdiler, bebeğimi süslü karşılamalıydım. Hala bebek odaya gelmemişti direk annemin yüzüne baktım. Bir şeyler ters gittiğinde ilk çuvallayan annem olur. Bir sorun varsa onun yüzünden anlarım. Hemen bir çığlık bir kıyamet işte Alparslan geliyor. Onu görür görmez ağlamaya başladım. Allahım ne kadar küçük ne kadar pembe mis gibi kokuyor.

DSC_5351
ilk fotoğrafı

Hemen emzirdim. Zaten çenesi güçsüz diye hemen uyuyakaldı. Ağrım yoktu. Ağrım oldukça ağrı kesici yaptılar. İlk ayağa kalkmaktan çok korkuyordum. Okuduğum hikayelerden ilk ayağa kalkış kabus gibi anlatılmıştı ama hiçte öyle değilmiş. Bir kere ayağa kalktım ve bir daha hiç oturmadım. Yürüdükçe düzeldim. Hareket ettikçe daha da iyi hissediyordum. Hastanede gelen yemekleri eksiksiz yedim. Beslenip bebeğimle ben ilgilenmeliydim. Nitekim öylede oldu çabuk toparlandım.

2. Gün çekim için Sedef geldi. Beni gördüğünde şok oldu. çok iyi gözüktüğümü söyledi mutlu oldum.

Hastanede 2 Gece kaldık. Gaz sancısı kabızlık gibi problemler yaşamadım. Bol bol su içtim, az şekerli komposto ve çorba tükettim. Bunların faydası olduğunu düşünüyorum.

En çok sorulan sorulardan birine cevap vererek yazımı tamamlamak istiyorum. Kaç gün sonra eski hayatınıza döndünüz? Tam olarak 8 gün sonra eski hayatıma döndüm. Benim ilk doğumum çok kolay geçti dilerim sizinki benimkinden daha da kolay olur. Sevgiler.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s