2 Aylık Bebekle Yaz Tatili ( Voyage Torba )

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.25 (1)

Doğum yapalı 2 ay olmuştu. Zaten bütün yaz hamileliğim, doğumum ve lohusalığım ile geçtiğinden minnoş bünyem bütün kışı evde geçirmeyi kaldıramazdı. Önümüz kurban bayramıydı, aylardan ise Eylül. Bu kadar küçük bebek ile uçağa binmeye cesaret edemem diye düşündüm. o yüzden akdenizi eleyip daha yakın yerler seçmeliydik. Arabamızla gidecektik bu yüzden rotamızı egeye çevirdik. Sonra Bodrumdaki Voyage Torba oteline karar kıldık.
Yolculuğumuz da 2 saatte bir molalar verdik. Molalarda Alparslanın altını değiştirip bol bol emzirdim. Hiç bir şey korktuğum gibi olmadı. Normalde kucaktan bir saniye bile olsun inmeyen, sürekli emmek isteyen, gaz sancısı geldiğinde kıyameti koparan bebek araba çalıştığı sürece gık bile demedi. Hatta ve hatta yolculuğumuzun büyük kısmında uyudu.
Bebek çok güzel durdu maşallah süpanallahlar ile eşimle konuşurken diyorduk tatilde ağzımıza edecek herhalde. Fırtına öncesi sessizlik bu diye de şakalaştık.
Otele geldiğimizde çok güzel karşılandık. Gerçekten karşılama ve güler yüzü benden tam not. Bebekte olduğu için çok yardımcı oldular sağolsunlar. Odamıza yerleştik. Deluxe havuzlu oda seçmiştik ama oda ne üst kat burada merdiven var bizi yoracak gibi. Hemen görüşüp müsaitlik varsa alt kata geçebilir miyiz diye sorduk. Ertesi gün oda boşalınca alt kata taşındık. (bayram dönemi gibi yoğun bir dönemde bile bizi kırmadılar )

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.27 (1) - KopyaÜST KATTAKİ ODADAN BİR KARE ( MİS GİBİ ODA KAHVALTISI )

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.24 (1)Çekirdek aile olarak geldiğimiz ilk tatilden ilk fotoğraf. Hepimiz çok mutluyuz. Eee tatile gidip de mutsuz olan var mıdır?

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.26Alparslan ilk kez denizle tanıştı. Torbanın denizi çok güzel. Taş değil kum. Birden bire derinleşmiyor. Su soğuk değil (Eylül ayı olmasına rağmen) Doktorumuz Alparslanın denize girmesini onaylamış. Havuza girmesine kesinlikle izin vermemişti.

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.29Oğlumla havuz keyfimiz. Odanın kapısının direk havuza açılıyor olması kadar güzel bir şey yok. Böylece çok keyifli bir tatil geçirdim. Odada bezi unuttun, krem kaldı o bu şu kaldı derdi yok.

 

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.26 (1)Akşam yemeğindeyiz şu emzirme örtüleri iyi ki var. Hem yemek yiyip hemde emzirmek annelere verilmiş ben büyük meziyet.

 

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.24Bir akşam da bodrum merkeze gitmiştik. Yok olamazdı tatilimiz şimdiye kadar sorunsuz geçiyordu. Kesin bugün bir arıza çıkar Alparslan burnumuzdan getirir gezemeyiz diye düşünürken temiz havadan olsa gerek oğlum bütün akşam uyudu. Bizde rahat rahat gezdik. Baş başa kahve bile içtik.

 

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.2324 Eylül benim doğum günüm. Otel bana Yunan ala carte restoranında bir sürpriz hazırlamış. Canlı müzik eşliğinde doğum günümü kutladılar.3 kişi geçirdiğimiz ilk tatilimiz. En son 2 ay önce Alparslan doğduğunda bu kadar mutlu olmuştum. Teşekkür ederim Voyage Torba ekibi.

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.30 - Kopyailk tatilimizde kediyle de tanıştık. Şoka girmişti 😀 Tesisin hayvan sever olmasına da benden tam puan.

 

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.28

Çocuksuzlar beni çocuğu olunca anlar ( ne kadar da anaç konuştum ) ala carte restoranlar bulunmaz nimet arkadaşlar. Özellikle de çocuklu aileler için. Açık büfeden yemek seç getir tamam şimdi sen otur eşin getirsin eş geldi tamam sen şimdi çocuğu yedir ( küçükse emzir ) . Zor oluyor yani. İki kişinin ana yemeğinin aynı anda gelmesi. içeceklerinin aynı anda tazelenmesi önemli konuymuş. biz bunu ala carte restoranı olmayan otellere gidince anladık. Voyage torbada bu bakımdan ala carte restoranlarda bir kez ücretsiz hizmet veriyor. Giderseniz faydalanın. Bizimkisi Meksika restoranıydı. Ben ömrümde böyle güzel Fajita yemedim.

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.30 (1)

Yemeğe, eğlenceye giderken kanguru yada wrap sling kesinlikle kurtarıcı. Tatilde bol bol kullandık.

WhatsApp Image 2018-02-28 at 19.11.29 (1)

Benim için bol emzirmeli geçen bir tatil oldu. Tesisin her şeyin birbirine yakın ve kolaylaştıran özelliği tatilimizi unutulmaz kıldı. Alparslan da evde olduğunun aksine havadan mıdır sudan mıdır yoksa tatil pskilojisinden midir bilinmez çok usluydu. Beni hiç üzmedi. Tabi sorarsanız eve dönünce ne oldu eski Alparslan geri döndü 😀 daha nice nice tatil yazıları yazmak dileğiyle 😀 ( keşke her gün tatil olsa )

“2 Aylık Bebekle Yaz Tatili ( Voyage Torba )” için bir yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş canım. Fotoğraflarla beraber anı yaşattın. Ayrıca oteli çok merak ettim. Biraz bakayım 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s